Sett deg på ventelisten
Strategier / Momentum / RSI Volatility Momentum

RSI Volatility Momentum

I stedet for å fade ekstremer følger dette systemet dem. Det går long når RSI(8) er over 70 og short når den er under 30, men bare hvis ATR(16) er mer enn 0.15% av sluttkursen. Hver handel har et mål på 200 poeng og en stop på 150 poeng.

MomentumLong & shortIntradayGull2 min
1.36Profit factor
2,486Nettogevinst EUR
41.34%Treffprosent
283Handler
-1,177Max drawdown
8.78Gj.sn. handel

Beste kjøring av 14. Gold, 2 min, spread 0.6, fra kjøring pf:2026-09-15-GOLD-2m.tsv:2.

Inngangsregler, long

  1. ATR(16) er mer enn 0.15% av stengekursen

Inngangsregler, short

  1. ATR(16) er mer enn 0.15% av stengekursen

Utgangsregler

  1. Stop loss på 150 poeng

Testbetingelser

PeriodeFrem til 2026-09-15
InstrumentGold, 2 minutter
Spread0.6 poeng
Kontrakter1
Startkapital1,000,000
KostnaderKun spread. Kommisjoner og overnattfinansiering er ikke inkludert.
BarerOpptil 200,000 barer, færre der instrumentet har kortere historikk
Sist testet2026-09-15
Parametere (7)
positionSize
Kontrakter per handel
1
rsiPeriod
RSI-lengde
8
atrPeriod
ATR-lengde for volatilitetsfilteret
16
oversoldLevel
RSI under dette utløser en short; over 100 minus dette utløser en long
30
minVolatilityPct
ATR må overstige denne prosenten av prisen
0.15
takeProfitPoints
Mål i poeng
200
stopLossPoints
Beskyttende stop i poeng
150

Hver kjøring

Markeder og tidsrammer som er testet

MarkedTidsrammePFHandlerTreff %NettoMax DD
GullBeste kjøring2 min1.36 28341.342,486 EUR-1,177
Gull4 timer1.23 77038.832,945 EUR-769
GullDaglig1.17 34238.301,384 EUR-807
Gull3 min1.15 38440.621,421 EUR-760
Sølv4 timer1.13 99038.1830,194 USD-9,053
USD/JPYDaglig1.12 1,17845.421,174,010 JPY-651,790
Gull1 time1.09 2,52136.302,144 EUR-904
USD/JPY1 time1.08 2,07639.07673,590 JPY-257,760
EUR/USDDaglig1.07 89343.9048,386 USD-24,374
GBP/USDDaglig1.07 1,24844.557,395 USD-2,886
DAX 401 time1.06 3,81939.6713,580 EUR-4,961
Dow Jones4 timer1.06 1,24044.356,146 EUR-4,495
FTSE 1003 minn/a 6240.32803 EUR-679
FTSE 1002 minn/a 560.00357 EUR-317

Diagrammer

Resultater per kjøring

Topp 10 av 14 kjøringer. Hele listen finnes i tabellen ovenfor.

Over 1.0 tjente penger, under 1.0 tapte penger.

Koden

ProBuilder, omskrevet til husstandard

// ============================================================
// RSI Volatility Momentum
// ProRealAlgos Strategy Library  |  prorealalgos.com
// Type: Momentum
// Direction: Long & short
// Timeframe tested: 2 minutes
// ============================================================

// --- Settings ---
DEFPARAM CumulateOrders = false
DEFPARAM PreloadBars = 1000

// --- Parameters ---
positionSize = 1          // contracts per trade
rsiPeriod = 8             // RSI length
atrPeriod = 16            // ATR length for the volatility filter
oversoldLevel = 30        // RSI below this triggers a short; above 100 minus this triggers a long
minVolatilityPct = 0.15   // ATR must exceed this percent of price
takeProfitPoints = 200    // target in points
stopLossPoints = 150      // protective stop in points

// --- Indicators ---
rsiValue = RSI[rsiPeriod](close)
volatilityPct = (AverageTrueRange[atrPeriod](close) / close) * 100
overboughtLevel = 100 - oversoldLevel

16 linjer til: inngangs- og utgangsreglene.

Oppsett

Slik laster du den inn

  1. Kopier koden med kopiknappen på kodeblokken.
  2. I ProRealTime åpner du et diagram for instrumentet og tidsrammen du vil teste, og åpner deretter ProOrder > New trading system og velger "Create with programming".
  3. Lim inn koden, gi systemet et navn og lagre det.
  4. Klikk "Backtest", angi din egen spread og position size, og kjør den før du vurderer å handle den live.

Indikatorer som brukes

RSIATR
Lengre historikkKjørt om igjen på opptil 1,000,000 barerGull · 2 min · eldre data -400.90 EUR

Med alle de 1,000,000 barene tilgjengelig på Gold 2 minutter falt nettogevinsten til EUR 2,085 fra EUR 2,485.9 i standardkjøringen, fordi de eldre dataene alene tapte EUR 400.9.

Gold · 2 min

Barer tilgjengelig1,000,000
Netto, standard kjøring på 200,000 barer2,485.90 EUR
Netto, lang kjøring2,085.00 EUR
Netto på de eldre dataene alene-400.90 EUR
Les dette førstKjente svakheter4 poeng
  • Profit factor er beskjeden over hele linjen: 1.36 på den beste kjøringen på Gold 2 minutter og 1.06 på DAX 40 1 time og Dow Jones 4 timer.
  • I kjøringen om igjen på 1,000,000 barer falt resultatet for Gold 2 minutter til EUR 2,085, og de eldre dataene alene endte på EUR -400.9.
  • Faste nivåer på 200 og 150 poeng betyr svært ulik risiko per handel på Gold, Silver, indekser og valutapar.
  • Noen rader hviler på svært få handler, som FTSE 100 2 minutter med bare 5 handler.

Spørsmål

Om denne strategien

Kan denne kjøres live i ProOrder?

Ja, den er fullt automatisert med poengbasert stop og mål. Koden ble skrevet om etter testingen og er ikke kompileringssjekket, så sjekk den i ProBacktest først.

Hvilke markeder ble testet?

Gold, Silver, DAX 40, Dow Jones, FTSE 100 og de store valutaparene, og alle oppførte kjøringer tjente penger. USD/JPY daglig tjente JPY 1,174,010 med en profit factor på 1.12.

Hvilken drawdown hadde den beste kjøringen?

Med 1 kontrakt hadde Gold 2 minutters kjøringen en max drawdown på EUR 1,177.1 mot EUR 2,485.9 i nettogevinst over 283 handler.

Hvorfor en så kort tidsramme på Gold?

2-minuttersdiagrammet ga den beste registrerte profit factor. ATR-filteret holder det ute av rolige perioder der små barer ikke ville nå målet.

Relatert

Strategier som denne

ATR Band

Bruker samme indikator.

10.31 PF · 53 handler

Triple Band Market Model

Beste kjøring på samme marked, Gold.

2.27 PF · 203 handler

Dual MA Long Trend

En tilsvarende profit factor.

1.39 PF · 241 handler

Momentum-filtre som dette er en del av hvordan vi bygger porteføljer. Sett deg på ProRealAlgos-ventelisten for å følge med.

ProRealAlgos-fellesskapet får de fullstendige reglene, hele koden og den automatiserte porteføljen.

Tidligere backtest-resultater er ingen garanti for fremtidige resultater. Dette er ikke finansiell rådgivning. Kuratert og vedlikeholdt av ProRealAlgos. ProRealTime™ er et varemerke tilhørende ProRealTime SAS. prorealalgos.comStatistikkDokumentasjon